Одеса – перлина, розташована біля моря на українському узбережжі. Не дарма її називають Одесою-мамою, хто хоч раз побував в цьому унікальному місті, вже не зможе забути її гостинності і колориту. Ось чому з кожним роком кількість туристів з усього світу збільшується, деякі бували в ній вже кілька разів. А щоб враження про неповторну поїздці не охололи, гості міста намагаються придбати якийсь пам’ятний подарунок не тільки для себе, але і для своїх знайомих.

ТОП-10 подарунків з Одеси

Придбати сувенір можна в будь-якому куточку міста, вони пропонуються не тільки в магазинах, їх можна знайти на лотках виносної торгівлі, варто тільки озирнутися навколо себе, і обов’язково доглянеш унікальну річ.

1. Жартівливий словник одеських слів

Українська мова співучий і багатогранний, але одеський діалект – окремий розмовний стиль. Варто тільки почути фразу «Вам тут не тут» і відразу розумієш, що куплений одеський словник стане справжнім сюрпризом для знайомих мандрівника.

2. Повітря

Зберегти гарний настрій і продовжити відчуття відпустки допоможе звичайна консервна банка, в якій міститься одеське повітря. Ідея продажу повітря в такому вигляді виникла в 20 столітті і першою серед українських курортів вона прижилася в Одесі.

3. Одяг

Кому не захочеться приміряти капітанську безкозирку, відчути себе володарем штурвала і ватажком команди моряків. Якщо ж цікавить ранг поменше, тоді цілком підійде тільняшка, особливо вони мило виглядають на юних «юнгах». Для дівчаток же можна придбати яскраві вишиванки.

4. Пояс для грошей

Для мандрівників такий подарунок буде дуже до речі, адже в натовпі незнайомих людей, які збираються у якийсь пам’ятки, нерідко виникає думка про безпеку своїх фінансів. Пояс застібається на блискавку, в яку ховають гроші.

5. Картини

Серед туристів Соборна площа відома саме виставленими на ній художніми творами. Соборка, як її ще називають, давно здобула звання культурного центру міста, на ній можна придбати не тільки барвисті пейзажі і портрети, а також шаржі і добрі карикатури.

6. Пивний бокал

В Одесі працює кілька пивоварень, так що все, що стосується цього напою надзвичайно популярно. Олов’яний келих – не просто оригінальний подарунок, його можна використовувати за призначенням і щоразу згадувати курорт.

7. Алкоголь

Міцні напої оцінять в першу чергу друзі-чоловіки. В Одесі працює завод шампанських вин «Французький бульвар», коньячні заводи «Шабо» і «Шустов». До того ж на одеських ринках пропонуються домашні вина різних марок, які можна перед покупкою продегустувати.

8. Оптика

Знамените одеське підприємство «Сфера» випускає оптичні пристосування для полювання, спостереження за природними явищами і спорту. У магазинах можна знайти її незвичайні біноклі, підзорні труби і телескопи.

9. Антикваріат

Він як ідеї для подарунка всім припаде до душі, старовинні речі з багатою історією можна знайти на Староконном ринку або Молдаванці. Особливою популярністю користуються музичні години, самовари і патефони з вініловими платівками.

10. Шоколад

Фабрика «Одеса-кондитер» працює вже більше 100 років, вона жодного разу не зраджувала назву і свої принципи, і випускає 250 найменувань солодощів, які відомі своїм неповторним смаком всьому світу.

Щоб насолодитися цим унікальним курортом одного дня не вистачить, а вже тим більше побалувати себе його п’янким морем і національними гостинцями. Краще заздалегідь забронювати номер в готелі «Redling» і насолоджуватися місцевим антуражем в повну силу.

Поділіться статтею:
Читайте також