З точки зору режисера і сценариста, фільм про готель трохи статичний, адже фон дії трохи змінюється. Але вибір такої платформи для розгортання сюжету дозволяє легко поєднувати стилі, лінії, ролі персонажів без довгого і нудного пояснення глядачеві, оскільки всі ці протилежності були на сторінках однієї історії. З цієї причини фільм про готель легко приймає образ жахів або мелодрами, комедії і фарсу, західної або філософської притчі.

Відомі фільми

Історія кіно знає і художні фільми, і багатосезонні серіали про готель (наприклад, британський комедійний серіал «Готель Фавлті Тауерз» або багаторядне американське злочинне полотно «Мотель Бейтс»).

Спробуємо коротко згадати найбільш знакові картини:

 • Хічкок. Фільм знятий як монохромна страшик під нуаром. Трилер цікавий тим, що його краватка починається в готелі. А основна лінія сюжету розіграється в випадковому придорожній мотелі.
 • Сяйво. Кубрик. Класичний фільм жахів. Безкоштовний переклад роману Кінга. Письменник змушений влаштуватися на посаду доглядача готелю. Деякі кадри з фільму міцно включені в культурний код інтернет-про-роботи.
 • Чотири кімнати. Фільм складається з чотирьох історій, знятих різними режисерами. Ідея такої співпраці належить Тарантіно. Молодий і недосвідчений портьє вирушає на свій перший обов’язок, який припав на новорічну ніч. У готелі, який вже прожив свої кращі часи, але все ще культовий, живуть зовсім інші, і не завжди нешкідливі люди. Але варто порадувати гостей.
 • Готель “Гранд Будапешт”. Знятий фільмом Андерсона, в готелі якого той же актор, що і головні герої. Молодий мігрант встає на роботу в модний готель і потрапляє під крило досвідченого консьєржа. Картина покаже всі головні потрясіння ХХ століття, грамотно маскуючи їх і позуючи як мелодраматична комедія.
 • “Нічого хорошого в готелі El Royal” від режисера Годдарда. У провінційному готелі збирається строката компанія. І, схоже, ця зустріч випадкова, і люди не пов’язуються між собою.      Але це тільки на перший погляд. Через дуже короткий час почне розгортатися класична історія злочинів.
 • Нічний порт’є. Яскрава драма від класичного світового кіно Кавані. Свого часу фільм навів багато шуму через велику кількість еротичних сцен – для 1974 року це був занадто сміливий крок. У віденському готелі зустрічають двох старих друзів – колишнього співробітника США і його стару жертву. Старі спогади породжують дивну взаємну привабливість, яка не сподобається вцілілим колегам одного з персонажів.
 • Молодість. Драма Соррентіно. Двоє літніх друзів (режисер і композитор) відпочивають в елегантному готелі біля підніжжя Альп. Герої досягли віку, коли вони можуть бути споглядальниками, а не учасниками метушні життя. Але ця позиція зовсім інакше вплине на їхню долю.
 • Я був прислугою англійському королю. Фільм Мензеля, заснований на романі класика чеської літератури. Молодий і бідний хлопець мріє стати багатим, щоб стати власником готелю. Ходячи до своєї мети, він не звертає уваги на те, що відбувається у світі і не хоче брати участь у його долі. Але яку ціну доведеться заплатити за таку байдужість?

Як бачите, будь-який фільм про готель вже багатогранний, адже поєднує в собі ряд вроджених рис:

 • Герой в більшості випадків відірваний від звичної, домашньої обстановки і тому видно з незвичного ракурсу.
 •  В одному місці без особливої ​​складності можна зібрати масу характерів, зіштовхнути які без натяжки в інших реаліях дуже складно.
 •  Весь антураж картини трохи умовний, що дозволяє використовувати і елементи раптовості, і якісь фантастичні сюжетні ходи.
 • Постояльці готелю є дуже точний психологічний зріз суспільства.
 • в одному місці можна досліджувати характери різних соціальних групп.

Гості Одеси, що замовили номери в готелі Redling, можуть самі спробувати себе в ролі постояльців елегантною міні-готелю, розташованого недалеко від моря. Іноді краще не вчитися життя за фільмами, а самим познайомитися зі світом.

Поділіться статтею:
Читайте також